Mauricio Rua – biogram

Jeżeli interesujecie się mieszanymi sztukami starć to postać Mauricio Rua jest wam pewnie doskonale znana. Jeżeli nie to na pewno kiedyś, gdzieś o nim słyszeliście. Jeśli jednakże jakimś cudem nie kojarzycie tego wyśmienitego zawodnika to w tej krótkiej biografii postaram się wam przybliżyć jego sylwetkę. Zapraszam do lektury dzieki której poznacie jak wyglądała jego droga na szczyt.

Mauricio Rua urodził się 25 listopada 1981 roku w miasteczku o dźwięcznej nazwie Kurytyba położonym w południowej Brazylii. Jak wiadomo z Brazylii pochodzi sporo wybitnych zawodnika mieszanych sztuk walk. Tak jest i w tym przypadku.

10 maja 2003 roku Rua zadebiutował na doskonale wszelkim znanej gali mieszane sztuki walki PRIDE FC.Jego cztery inaugurcyjne pojedynki skończyły sę fenomenalną wygraną. Wszystkich swoich rywali znokautował w ogromnie niebezpieczny sposób wyprowadzając efektywne kopnięcia oraz ciosy. To te zwycięstwa przyniosły mu początkową sławę i uwagę publiczności oraz łowców talentów. W 2005 roku PRIDE Middleweight Grand Prix zaprosiło go do wzięcia udziału w turnieju. Na tamten okres był to jeden z w największym stopniu prestiżowych turniejów mieszane sztuki walki gdzie zbierali się świetni wojownicy do wagi 93 kilogramów. Shogun (bo taki dostał przydomek) w pierwszej rundzie dosłownie zdominował swojego przeciwnika Quintona Jacksona atakując go niezmiernie efektownymi soccer kickami. Warto dodać, że jego przeciwnik był niekwestionowanym faworytem turnieju. Rua był jeszcze dość młodym zawodnikiem który po prostu zdeklasował rywala w pierwszej rundzie ucinając jego nadzieje na mistrzowski pas. Rua doszedł do ćwierćfinału gdzie zmierzył się z Brazylijczykiem o imieniu Antonio Nogueira. Tego przeciwnika również pokonał tym razem jakkolwiek poprzez decyzję sędziów. Znawcy oraz wszyscy pasjonaci mieszane sztuki walki twierdzą tą pojedynek za najlepszą Jeśli chodzi o organizację PRIDE FC. Mauricio awansował do finału pokonując Alistaira Overeema poprzez bardzo efektowne oraz efektywne TKO. Jak się pewnie domyślacie Ruo wygrał cały turniej roznosząc tym samym w pył w toku finału Ricardo Aronę.

W 2006 roku doświadczył pierwszej porażki gdzie zmierzył się z Markiem Colemanem. Jak ażeby tego było mało w trakcie tej pojedynki złamał rękę. Jest to jedna z gorszych kontuzji jakie mogą się przytrafić zawodnikowi. W 2007 roku znów przegrał kolejną walkę także zaliczając kontuzję tym razem kolana.

Powrót na ring

Na ring powrócił dopiero w 2009 roku gdzie zrewanżował się z Markiem Colemanem. walkę wygrał. Niedługo potem znokautował byłego mistrza UFC Chucka Liddella. Jako nowy cel Rua postawił sobie pokonanie Lyoto Machidę. Pierwszą walkę z tym Oponentem przegrał poprzez kontrowersyjną decyzję sędziów. UFC zarządziło rewanż podczas którego Mauricio znokautował Lyoto w pierwszej rundzie tym samym odbierając mu mistrzowski tytuł.

Niestety swój pas stracił w ciągu pierwszej obrony w 2011 roku gdzie przegrał walkę z Jonem Jonesem. walka dla Ruo było niezwykle pechowa. Został zdominowany przez przeciwnika przegrywając dwie Pierwsze rundy. W trzeciej został jednakowoż znokautowany mocnym i celnym sierpowym ciosem.

Jego rekord walk jest wciąż na maksa imponujący. Wygrał 19 walk w tym 16 poprzez nokaut, 2 przez decyzję i 1 poprzez poddanie. Przgrał jednakże 5 walk nie remisując za to żadnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *